سه شنبه، 29 خرداد 1397 / 2018 June 19
بازدید : 1899 تاریخ درج : 1395/11/9 زمان : 10:19:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

جلسه کمیسیونهای «107و 109 قانون اساسی» و «پاسداری و حراست از ولایت فقیه» مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

ششمین جلسه کمیسیون«107 و 109قانون اساسی» و چهارمین جلسه کمیسیون «پاسداری و حراست از ولایت فقیه» مجلس خبرگان رهبری، پنجشنبه 7 بهمن برگزار شد.

🔶ششمین جلسه کمیسیون 107 و 109قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری صبح پنجشنبه 7 بهمن برگزار شد. این جلسه به ریاست آیت الله مؤمن و حضور حضرات آیات و حجج اسلام مقتدایی، دری نجف آبادی، نمازی، دستغیب، وافی، حسینی بوشهری، طباطبایی نژاد، ایمانی، مهدوی و کعبی در دبیرخانه مجلس خبرگان در قم تشکیل گردید. دستور کار این جلسه کمیسیون، بررسی وظایف کمیسیون طبق اصول 107 و 109 قانون اساسی و مواد 49 و 50 آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری بود که اعضاء پس از بحث و تبادل نظر، تصمیماتی اتخاذ کردند.

مواد 49 و 50 آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، مقرر می دارد:

مادّه 49 - به منظور آمادگى خبرگان براى اجراى اصل يكصدوهفتم و شناخت حدود و شرايط مذكور در اصل پنجم و يكصدونهم قانون اساسى، كميسيونى مركّب از يازده نفر عضو اصلى و پنج نفر عضو على‏البدل تشكيل مى‏گردد.

مادّه 50 - وظيفه اصلى كميسيون فوق، عبارت است از تحقيق و بررسى در باره همه‏موارد مربوط به شرايط

و صفات رهبر، موضوع اصول ياد شده در ماده فوق و تمام كسانى كه در مظانّ رهبرى قرار دارند و ارائه

نتايج حاصله به هيئت رئيسه جهت استفاده و بررسى مجلس خبرگان.

 

🔶کمیسیون «بررسی راههای پاسداری و حراست از ولایت فقیه» مجلس خبرگان نیز جلسه چهارم خود از ابتدای دوره پنجم را عصر پنجشنبه 7 بهمن تشکیل داد.

این کمیسیون، کارگروههایی نیز دارد که تاکنون جلساتی را با دعوت از ریاست مجمع جهانی اهل بیت(ع)، معاونت مجمع تقریب بین مذاهب، معاونت بین الملل حوزه علمیه قم و... جهت بررسی روش ها و راهکارهای تبیین و معرفی ولایت فقیه در خارج از کشور داشته که گزارش خود را در جلسه اخیر کمیسیون ارائه دادند.

این کمیسیون 7 عضو اصلی و 3 عضو علی البدل دارد و حضرات آیات و حجج اسلام امامی کاشانی، توکل، عبداللهی، محمدی عراقی، فرحانی، حیدری، طه محمدی، مهدوی وحسینی در آن عضویت دارند و ریاست آن بر عهده حضرت حجت الاسلام و المسلمین عالمی می باشد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*