سه شنبه، 29 خرداد 1397 / 2018 June 19
بازدید : 2794 تاریخ درج : 1395/12/18 زمان : 17:39:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق آیت الله فاضل گلپایگانی نماینده مردم تهران

جلسه نوبت عصر دومین روز اجلاسیه مجلس خبرگان با قرائت آیاتی از قرآن مجید آغاز و سپس نوبت به نطق ناطقین قبل از دستور رسید.

 

آیت الله فاضل گلپایگانی به عنوان اولین ناطق قبل از دستور سخنان خود را با تجلیل از مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا(س) شروع کرد.

وی ادامه داد: اگر مسیرها به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان، مسیر حضرت فاطمه زهرا(س) باشد، مسئولیت خطیر این مجلس به نحو احسن جامعه عمل خواهد پوشید. وی افزود: از آنجا که همه ما دشمنانی مشترک و اهدافی مشترک داریم باید با یکدیگر متحد باشیم تا بتوانیم در برابر مستکبرین عالم بایستیم.

وی گفت: ما سوگند یاد کردیم تا به وظایف خود عمل کنیم و وظیفه ما دو امر مهم است: یک، آماده بودن برای تعیین رهبری نظام اسلامی و دوم، پشتیبانی و حمایت از رهبری است.

وی افزود: مجلس خبرگان بازوی ولایت فقیه است و باید مطالبی در این مجلس مورد بررسی قرار گیرد که در جهت وظایف خبرگان و تقویت ولایت فقیه باشد.

مبحث با محوریت کوثر قرآن آغاز شد و خبرگان بعنوان فرزندان علمی کوثر قرآن مطرح شدند تا با الهام از این نهر جاری که از زیر عرش الهی برخاسته و تا روز واپسین ادامه دارد بتوانند با دل بریدن از دنیا و توجه ذات اقدس احدیت راه فاطمه و همایش علی مرتضی را طی کنند آنچه در قانون اساسی راجع به رهبری آید باید محور حرکت خبرگان باشد از یکسو رهبری آینده از هم اکنون مشخص باشد و از درک نسبت به رهبری عقلی را با تمام وجود حمایت کنند و مباحث را در این دو مسیر به جریان اندازند.

 

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*