شنبه، 2 شهریور 1398 / 2019 August 24
بازدید : 1781 تاریخ درج : 1396/6/28 زمان : 18:36:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق پیش از دستور حجت الاسلام و المسلمین فرحانی

نماینده مردم خوزستان نخست با تبریک ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله هاشمی شاهرودی گفت : امیدواریم با حضور انقلابی ایشان در این جایگاه شاهد به نتیجه رسیدن مطالبات رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی در ادامه راهکارهای تحقق و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و نقش مجلس خبرگان رهبری در این عرصه را تشریح نمود.

حجت الاسلام و المسلمین فرحانی با ذکر برخی مطالبات رهبر انقلاب از ابتدای دهه 70 تا کنون در زمینه های فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی گفت : مقام معظم رهبری در دهه 70 نسبت به تهاجم فرهنگی هشدار دادند اما کمتر کسی توجه کرد و امروز شاهد تبعات این عدم توجه در جامعه هستیم تا جایی که اقا بفرمایند آتش به اختیار .

وی نگاه بیمار عده ای به غرب را از عوامل عدم توجه به مطالبات مقام معظم رهبری ارزیابی کرد و گفت : روشنفکران بیمار متاسفانه در برخی دستگاهها رسوخ کرده و با فکر غرب زده خود مانع پیگیری و تحقق مطالبات حضرت آقا می شوند.

فرحانی افزود : درحال حاظر بسیاری از مردم از نظر بصیرت و دریافت پیام آقا از مسئولان جلوتر هستند . در سفرهایی که به استان داشتیم جوان مومن انقلابی مرزنشین خوزستان با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری که می فرمایند " اگر کسی به فکر مردم باشد نمیتواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند و این وظیفه قطعی ، فوری و همیشگی حکومت ها است که به فکر مردم باشند" به ما گلایه می کند .

در دیدار حضوری حضرت آقا فرمودند من 2 میلیون هکتار گفتم اما به 800 و سپس به 550 هزار هکتار تقلیل داده شد و هنوز خروجی مشخص ندارد و تاکید دارند شاهد بی توجهی، بیکاری ، بی آبی و آلودگی آب در هورالعظیم و تالاب شادگان هستیم . من نگران ذهنیت جوان انقلابی هستم که چه جواب بدهم به مطالبات جوان به استناد مطالبات رهبری معظم انقلاب.

تعطیلی برخی دستگاه های فرهنگی و بی توجهی به امور زیر بنایی فرهنگ اسلامی و عدم توجه به ساختارهای اساسی فرهنگ از مشکلات امروز ماست .

حضرت آقا از ما به عنوان خبرگان خواستند به عنوان خبرگان انقلابی و مطالبه گر به مسائل کلان ورود کنیم و واقعا مطالبه کنیم نه اینکه صرفا در حد یک تذکر باشد.

ما نیاز به اصلاح ساختاری برای فعال شدن در پی گیری مطالبات هستیم حضرت آقا با همه اتمام حجت کرده است ولی متاسفانه خیلی جاها تنها می ماند.

اگر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به چند کمیسیون فعال با اختیارات کافی تقسیم شود می توان مسئولان را خواست و پی گیری کرد . بالاخره باید پاسخ مطالبات آقا را در درجه اول خبرگان بدهد. البته در مسائل کلان و مهمات نظام منظور ورود به اجرایی به مسائل جزئی نمی باشد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*