سه شنبه، 24 مهر 1397 / 2018 October 16
بازدید : 16768 تاریخ درج : 1396/8/6 زمان : 12:47:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

آیت الله خاتمی: کارگروه اندیشه ورز در مجلس خبرگان تشکیل شده است

نشست خبری آیت الله سید احمد خاتمی امروز در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم برگزار شد
آیت الله خاتمی:
🔸کارگروه اندیشه ورز در مجلس خبرگان تشکیل شده است/خروجی کارگروه از طریق رئیس خبرگان به مقام معظم رهبری ارایه می شود.

🔸سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تشکیل کارگروه اندیشه ورز در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری گفت: خروجی و نتیجه مباحث و نظرات مطرح شده در این کارگروه از طریق رییس مجلس خبرگان به مقام معظم رهبری ارایه می شود.

🔸 آیت الله سید احمد خاتمی ، پیش از ظهر امروز طی سخنانی در نشست خبری که در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم برگزار شد، با اشاره به بیانات چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار اعضای خبرگان اظهار داشت: بیانات معظم له حقیقتاً حاوی مطالب و نکات بسیار مهمی بود که توجه و اهتمام به آن، مربوط به اساس انقلاب می شود.

🔸وی افزود: انقلاب یک موجود زنده و پویاست و باید از آن پاسداری کرده  و در ضمن نسبت به آسیب زدایی از آن توجه کرد تا خدای ناکرده دچار آسیب و آفت نشود.

🔸عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان ادامه داد: طبعاً برای تحقق این مهم، ارزیابی و نظارت یک ضرورت به شمار می رود به این معنا که ما باید ببینیم آرمان ها و ارزش هایی که ابتدای انقلاب مطرح بود در چه وضعیتی است. آیا پیشرفت در این خصوص پیشرفت حاصل شده یا پسرفت یا توقف؟!

🔸آیت الله خاتمی بیان داشت: به هر حال این موضوع بسیار مهم مربوط به سرنوشت انقلاب اسلامی است و لذا مقام معظم رهبری نیز این را از خبرگان خواستند و در آن جلسه ای که خدمت ایشان حضور پیدا کردیم، مصادیق و نمونه هایی از مسایل فرهنگی، سیاسی و نیز مسایل اقتصادی را مطرح کردند.

🔸وی گفت: آن جلسه همزمان شد با ایام ماه محرم و طبعاً از آن جا که اعضای خبرگان در آن ایام کار فرهنگی و تبلیغی داشتند، لذا فرصت کافی برای بحث و نظر مبسوط در این خصوص وجود نداشت اما با عنایت به اهمیت بالای موضوع، هیئت رئیسه دو جلسه در این رابطه داشت در این راستا که امر مقام معظم رهبری را چگونه می توانیم اجرایی کنیم.

🔸آیت الله سید احمد خاتمی افزود: آنچه خروجی جلسه دوم هیئت رییسه بود این است که مقام معظم رهبری هیئت اندیشه ورزی را از مجلس خبرگان رهبری مطالبه کردند و در این بین چنانچه هیئتی جدا ورای کمیسیون ها می خواستیم تشکیل بدهیم علی القاعده باید این مساله به صحن علنی مجلس خبرگان رهبری می آمد که در اسفندماه تشکیل می شود و از آن جا که این روال مستلزم تاخیر در اجرای رهنمودهای ولایت بود، لذا تصمیم بر این گرفته شد که دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی نائب رییس این مجلس، یک کارگروه اندیشه ورزی در دبیرخانه تشکیل دهد.

🔸وی ابراز داشت: در واقع هدف نیز این است که این کارگروه با مدد گرفتن از کارگروه های ویژه که در عرصه مسایل اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کار کرده، حرف برای گفتن داشته باشد و البته با استفاده از کارگروه های ورزیده که اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز می توانند در هر یک از این کارگروه ها نقش آفرین باشند به انجام رسالت خود بپردازد با این توضیح که الزاماً نیاز نیست که کارگروه ها از اعضای مجلس خبرگان رهبری باشند.

🔸وی افزود: به همین منظور یک کارگروه در دبیرخانه شکل گرفت که در حقیقت  کار ستادی انجام می دهد، به این معنا که جمع کارگروه های اندیشه ورز را مدیریت می کند، ضمن آن که قرار شد نظارت عالیه و اشراف بر این جمع نیز با آیت الله جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری باشد. در همین راستا ما با همه اعضای محترم مجلس خبرگان نامه نگاری کردیم و از آن ها خواستیم که نظراتشان را برای هیئت رییسه بنویسند که خوشبختانه از این مساله استقبال خوبی شد و تعداد زیادی از اعضای مجلس خبرگان نظرات خود را ابراز کردند.

🔸وی گفت: حقیقتاً اعضای مجلس خبرگان رهبری همه اندیشه ورز هستند و نسبت به مسایل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی نظر دارند اما به هر حال باید یک جمعی عهده دار این امر باشد تا نظر مقام معظم رهبری تامین شود، ضمن آن که باید توجه داشت خروجی آن چه در این عرصه به دست می آید در اختیار مقام معظم رهبری گذاشته می شود.

🔸عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: روند کار این چنین است که عزیزان اندیشه ورز در مسایل مختلفی که خود این هیئت که در دبیرخانه تشکیل شده مشخص می کند، ورود کرده و به بحث و نظر می پردازند و به این سوال جواب می دهند که در موضوعات مختلف سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی در کجاها موفق بوده ایم یا نبوده ایم و دلیل آن چه بوده و بالاخره این که چه راهکارهایی برای حل مشکل باید بکار بست.
🔸وی افزود: به دیگر سخن، بحث بر سر این است که نهاد خبرگان چه مطالبه ای باید داشته باشد تا پسرفت در آن مواردی که هست تبدیل به پیشرفت شود و در نهایت خروجی مباحث و نکات مطروحه در اختیار مقام معظم رهبری گذاشته شود.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*