شنبه، 2 شهریور 1398 / 2019 August 24
بازدید : 6274 تاریخ درج : 1397/5/4 زمان : 10:08:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

آیت الله جنتی: برای مهار فساد اقتصادی به حرکت انقلابی نیاز داریم

چهارمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان با روساى کمیسیون‌هاى این مجلس، آغاز شد. آیت الله جنتی: امروز مشکل منابع نداریم بلکه مشکل مدیریت وجود دارد

چهارمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان با روساى کمیسیون‌هاى این مجلس، آغاز شد.

 

جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان با روساى کمیسیون‌هاى این مجلس، آغاز شد.

 
این جلسه با سخنرانی آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در حال برگزاری است.
 
 

آیت الله احمد جنتی صبح امروز طی سخنانی در چهارمین نشست مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری (دوره پنجم) با رؤسای کمیسیون‌های داخلی با بیان اینکه درباره مسائل اقتصادی که مسائل روز است و دارد شدت پیدا می‌کند باید نکاتی را مطرح کرد، گفت: برای مهار فساد اقتصادی به حرکت انقلابی نیاز داریم

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: برای مهار فساد اقتصادی به یک حرکت انقلابی نیاز داریم و در این زمینه قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: قوه قضاییه کسانی که عامل اصلی این گرانی‌ها و مشکلات اخیر هستند را شناسایی و آنان را دادگاهی کنند و از جریان دادگاه‌ها نیز مردم خبردار شوند تا جامعه بداند که نظام نسبت به این مسائل بی‌تفاوت نیست.

آیت الله احمد جنتی صبح امروز طی سخنانی در چهارمین نشست مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری (دوره پنجم) با کمیسیون‌های داخلی با بیان اینکه درباره مسائل اقتصادی که مسائل روز است و دارد شدت پیدا می‌کند باید نکاتی را مطرح کرد، گفت: امروز ما مشکل منابع نداریم، مشکل مدیریت داریم و باید مدیران جوان و انقلابی و نیرومند به سر کار آیند و اگر چنین نشود مشکل ما حل نمی‌شود. باید به صادرات انرژی و فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی توجه کنیم و به شفافیت و درون زایی اقتصاد و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی عنایت کنیم.

وی افزود: از مسئولان و به ویژه قوه قضاییه برای مقابله با مفاسد اقتصادی تشکر می‌کنیم ولی ما روز به روز داریم با مشکلات اقتصادی بیشتری برخورد می کنیم و با وارد کردن اتومبیل‌های گران قیمت بدون تقاضای داخلی مواجه هستیم و هرروز اتومبیل و مسکن گران‌تر می‌شود و واقعا نمی‌دانم باید چه کرد. ما به یک حرکت انقلابی نیاز داریم که مشکلات حل شود.


آیت الله جنتی با بیان اینکه قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند و بازرسی داشته باشد، گفت: باید همه دستگاه‌ها با قوه قضاییه در این زمینه همکاری کنند و کسانی که عامل اصلی این گرانی‌ها و مشکلات اخیر هستند را شناسایی کنند و آنان را دادگاهی کنند و زودتر هم نتایج این دادگاه‌ها را اعلام کنند و مردم هم از جریان دادگاه‌ها خبردار شوند تا جامعه بداند که نظام نسبت به این مسائل بی تفاوت نیست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: عده‌ای در داخل و خارج به این فکر هستند که چون انقلاب ما با روحیه شهادت و ایثارگری به وجود آمد و به آستانه چهل سالگی رسید باید از راه‌های فرهنگی وارد شد و ایمان مردم را ضعیف کرد که در این زمینه مسئولیت روحانیت بسیار مهم است.

آیت الله جنتی ادامه داد: بدون روحانی واجد شرایط نمی‌توانیم فرهنگ اسلامی را حفظ کنیم، پس همه ما از مراجع تا امامان جمعه و اعضای خبرگان باید در پشت سر رهبری در این زمینه عمل کنند.

وی افزود: باید مراقب باشیم که دشمنان از چه طریقی می خواهند وارد شوند، از نظر جنسی؟ از نظر اخلاقی یا از نظر اقتصادی و ایجاد فساد در این زمینه که در هر حال باید برای مقابله با اعمال آنان آمادگی داشته باشیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بار سنگینی را مقام معظم رهبری بر دوش ما گذاشته‌اند و باید حواسمان باشد که مسئولیت سنگینی داریم و از عهده آن برآییم، گفت: گزارش‌هایی که به من دادند این است که بعضی اوقات غیبت نمایندگان در کارگروه‌های خبرگان زیاد است. نباید چنین باشد و غیبت افراد در کارگروه‌ها باید با عذر شرعی باشد.

ایشان در پایان تاکید کرد: پس کاری کنیم که ان‌شاءالله خودمان خوشحال باشیم و دیگران و به خصوص مقام معظم رهبری هم خوشحال باشند.

 

در ادامه حضرات آیات و حجج اسلام عباس کعبی، علی معلمی، عبدالکریم فرحانی، سید احمد خاتمی، عباسعلی سلیمانی، سیدمحسن سعیدی، محمود محمدی عراقی، ابوالقاسم وافی، عبدالمحمود عبداللهی، عسکر دیرباز، سیدعلی حسینی اشکوری، مجید تلخابی، سید مصطفی موسوی اصفهانی هر یک به مدت 10 دقیقه دیدگاهها و نظرات خود درباره جایگاه مجلس خبرگان و مسائل جاری کشور بیان داشتند.

اعضاء با اشاره به نقش مطالبه گری مجلس خبرگان، بر رعایت خطوط قرمز نظام و توجه ویژه به رهنمودهای مقام معظم رهبری از سوی همه قوا، نهادها و دستگاهها و نیز تقویت گفتمان انقلاب، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب، تاکید کرده و پیرامون مسائل اقتصادی و معیشتی کشور، مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی دولت و قوه قضاییه، تقویت بعد نظارتی مجلس شورای اسلامی، ساماندهی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، تلاش همگان برای ایجاد و تقویت وحدت ملی و راهکارهای افزایش اعتماد عمومی نسبت به نظام اسلامی با رویکرد تقویت کارآمدی و امید اظهار نظر کردند.

 

 

 

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*