جمعه، 20 تیر 1399 / 2020 July 10
بازدید : 1307 تاریخ درج : 1397/12/21 زمان : 12:04:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق پیش از دستور حجت الاسلام و المسلمین کلانتری

حجت الاسلام و المسلمین کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان با تبریک آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی گذشت .

حجت الاسلام و المسلمین کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان با تبریک آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی گذشت . با الطاف خفیه و جلیه الهی، نهالی که چهل سال پیش توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی غرس و با خون پاک شهیدان آبیاری گردید هم اینک به درختی تنومند و ریشه دار تبدیل شده است و پنجمین دهه خود را با اقتدار و استحکام بیشتر آغاز می کند . امروز دشمنان به خوبی دریافته اند که این نظام مستحکم و مردمی با کودتا و جنگ نظامی از بین نمی رود و از این رو بر دو محور اقتصاد و فرهنگ متمرکز شده اند و در محور فرهنگ هم بیشترین تلاش دشمن، مدیریت فضای مجازی و هدایت شبکه های اجتماعی است؛ شبکه هایی که با همه توان و با بیشترین قدرت کیان و موجودیت ایران و اسلام را نشانه گرفته اند؛ ولی با کمال تاسف از مسئولان امر و دولتمردان ذی ربط چیزی جز انفعال و عدم تدبیر و نبود عزم و گاه کارشکنی در مقابله با این جنگ همه جانبه دیده نمی شود .

دشمنان دین و فرهنگ نعره زنان و رجز خوانان ، در حال تازیدن به همه هستی این مردمند ولی دولتمرد ما به این افتخار میکند که دستش هرگز روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت و یا این شعار تبلیغاتی و احساسی و بی پایه را سر می دهد که در این کشور هستند کسانی که با علم و پیشرفت و فناوری مخالفند .

حجت الاسلام و المسلمین کلانتری با اشاره به اهمیت فضای مجازی بیان داشت: هیچ کس در این کشور با اصل رسانه های مجازی مخالف نیست و احدی منکر خدمات و فواید این رسانه ها نیست. آن چه مورد مخالفت شدید متدینان، خانواده های شهدا و در رأس همه مراجع عظام است، ولنگاری و سپردن مدیریت این فضا به دشمنان است . و آن چه مورد سؤال جدی است آن است که چرا دولت و به خصوص وزارت ارتباطات در این همه سال اهتمام جدی به راه اندازی پیام رسان های بومی نداشته است ؟ چرا دولتمردانی که سوگند خورده اند حافظ دین و نگهبان ارزش های الهی باشند، در این مورد کاری نمی کنند؟ آیا آثار مخرب و خانمان برانداز این فضا را نمی بینند؟

آیا ورود فرهنگ منحط غرب به درون خانواده ها، افزایش آمار طلاق، بالا رفتن سن ازدواج و موارد مشابه، چیز کمی است؟ آیا انتشار محتواهای الحادی و اهانت و فحاشی و جسارت به خدا و پیامبر و ائمه و توهین به مراجع عظام قابل اغماض است؟ آیا می توان به اشاعه فحشا و ترویج منکرات و بر تبلیغ مواد مخدر و مشروبات الکلی چشم فرو بست؟ آیا می توان افزایش میزان اعتیاد و تبلیغ و ترویج کالاهای قاچاق را نادیده گرفت؟ آیا اخلال در وحدت و وفاق ملی، ضدیت با قانون اساسی، مخالفت با استقلال و تمامیت ارضی کشور، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی، القای بدبینی و نا امیدی نسبت به مشروعیت و کارآمدی نظام اسلامی، تبلیغ و معرفی گروه ها و احزاب غیر قانونی، انتشار اسناد و اطلاعات طبقه بندی شده، تحریک به اغتشاش و فتنه گری و اخلال در نظام اقتصادی کشور، آیا این ها جرم های کوچکی هستند؟

چطور از افزایش 140 درصدی جرایم فضای مجازی و رایانه ای و یا از افزایش 300 درصدی کلاهبرداری های رایانه ای اطلاع دارید و با این وجود، در بومی سازی و مدیریت این فضا، اهمال و یا کارشکنی می کنید؟

با کمال تأسف و درد برخی از مسئولان ذی ربط، به جای حل مشکلات این عرصه، سیاسی کاری می کنند و به هدف تأثیر گذاری در انتخابات آتی، خود را مخالف فیلترینگ و رقیب را طرفدار آن معرفی می کنند و به منظور جلب آراء احتمالی، جامعه را به سوی دو قطبی شدن پیش می برند. اینان گاه به صراحت می گویند نمی شود کاری کرد.

ولی دلسوزان واقعی مردم، بارها به این طیف گفته اند خیر می شود کارها کرد به شرطی که احساسی باشد و تعهدی و تدبیری. مکررا گفته شده کشور چین که در آن جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر زندگی می کنند و تعداد کاربران فضای مجازی آن بیش از کل جمعیت اروپا و بیش از 11 برابر کل جمعیت ایران است، هم فضای مجازی خود را به خوبی مدیریت نموده و هم موتورهای جستجوگر ملی و داخلی را جایگزین موتورهای خارجی کرده.

نماینده مردم فارس در پایان بیان داشت: غرب گرایان و غرب باوران ما خوب می دانند کشورهایی مانند سوئد، کانادا و کره جنوبی که خود را نمادهای مردم سالاری و آزادی بیان می دانند، گسترده ترین میزان فیلترینگ اینترنت را اعمال می کنند. آنان به خوبی واقفند که فرانسة مدعی حقوق بشر، شدیدترین نظارت های حکومتی را بر فضای سایبری دارد و می دانند که بزرگترین مرکز کنترل اینترنت جهان یا به اختصار جی سی اچ کیو ( G C H Q) در انگستان قرار دارد.

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*