جمعه، 16 خرداد 1399 / 2020 June 5
بازدید : 1585 تاریخ درج : 1397/12/21 زمان : 19:54:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق آیت الله بهشتی نماینده مردم استان فارس

دکتر بهشتی در ادامه به قیاس انقلاب ها از صدر اسلام تاکنون و شرایط موجود در زمان پرداخت و با طرح این سوال "چرا آن انقلاب های گذشته به ظاهر ناکام ماند ولی انقلاب اسلامی چهل ساله شد ؟ راز آن چیست ؟"

 

آیت الله بهشتی نماینده مردم استان فارس با تسلیت ارتحال حضرات آیات شاهرودی و مومن و تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت : ملت قهرمان ایران در روز 22 بهمن حضور یکپارچه خود را به نمایش گذاشت و دوستان انقلاب اسلامی را شاد و دشمنان را غمگین کرد .

دکتر بهشتی در ادامه به قیاس انقلاب ها از صدر اسلام تاکنون و شرایط موجود در زمان پرداخت و با طرح این سوال "چرا آن انقلاب های گذشته به ظاهر ناکام ماند ولی انقلاب اسلامی چهل ساله شد ؟ راز آن چیست ؟" افزود :

راز آن را باید در حضور و همراهی مردم جستجو کرد . وی افزود کافیست برای یافتن پاسخ این سوال مروری بر فرازهای خطبه 69 نهج البلاغه داشته باشیم که به صراحت از عدم حضور مردم و ناهمراهی آنان در انقلاب علوی پرده برمی دارد و باتوضیح شرایط زمان امیرالمومنین (ع) ؛ یگانه عامل شکست انقلاب شکوهمند علوی را جداشدن مردم از خط ولایت علوی دانست.

وی افزود : انقلاب چهل ساله ایران که اینک وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی خود شده و به بیان رهبر فرزانه « تنها انقلابی است که یک چله پر افتخار را بدون خیانت به آرمان هایش پشت سر نهاده و در برابر همه وسوسه هایی که غیر قابل مقاومت به نظر می رسیدند از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده است ... درودی از اعماق دل بر این ملت ، بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرآیند بزرگ و جهانی چهل سال دوم می شود.»

انقلاب مردم ایران در جهان دوقطبی سرمایه داری و سوسیالیستی ؛ مردم سالاری دینی را بر مبنای استوار ولایت فقیه پایه گذاری کرده و شعارها و اصولی را ملاک عمل قرارداده است که به بیان مقام معظم رهبری « هرگز بی مصرف و بی فایده نخواهد شد ؛ زیرا فطرت بشر در همه عصرها با آن سرشته است . آزادی ، اخلاق ، معنویت ، عدالت ، استقلال ، عزت ، عقلانیت ، برادری ، هیچ کدام به یک نسل و یک جامعه مربوط نیست ، تا در دوره ای بدرخشد و در دوره ای دیگر افول کنند »

وی افزود : علت محدثه و مبقیه این انقلاب شکوهمند چهل ساله ، مردم و رهبری بوده و هستند . آن چه می تواند همچنان مردم را در صحنه نگاه دارد ، به گونه ای که تهدیدها و تحریم ها و ترورها و توطئه ها بر پایمردی و استقامتشان بیافزاید و هرگز صحنه را خالی نگذارند، "عدالت و مبارزه با فساد است." که طبق نظر مقام معظم رهبری «این دو لازم و ملزوم یکدیگرند».

نماینده مردم استان فارس ، فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی را همچون توده چرکین برای کشورها و نظام ها دانست و افزود: خطر بروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم که روزی مدیران و مسئولانش مسابقه زهد انقلابی و ساده زیستی می دادند ؛ هرگز بعید نبوده و نیست .

دکتر احمد بهشتی افزود : بحمدالله ماموران این نظام غالبا سلامت خود را نگاه داشته اند و تاکید کرد که طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه مقامات جمهوری اسلامی است .

ارسال نظر
نویسنده
متن
*