پنج شنبه، 31 مرداد 1398 / 2019 August 22
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
پيام رهبر معظم انقلاب‏ حضرت آيةاللَّه خامنه‏اى (مدّ ظله العالى) به مناسبت افتتاح سوّمين دوره مجلس خبرگان‏

.::  www.Majlesekhobregan.ir  ::.

پيام رهبر معظم انقلاب‏
حضرت آيةاللَّه خامنه‏اى (مدّ ظله العالى)
به مناسبت افتتاح سوّمين دوره مجلس خبرگان‏

بسم الله الرحمن الرحيم‏

خداى بزرگ را سپاس‏گزارم كه با الطاف كريمانه خود و به دعاى حضرت ولى اللَّه الأعظم - ارواحنا فداه - ملت مؤمن و بزرگوار ايران را در همه مراحل حركت شجاعانه‏اش به سوى صلاح و فلاحِ مادى و معنوى، هدايت و يارى فرمود و آنان را در عبور از موانع دشوار و دريدن پرده‏هاى جهل و تلبيس و فرونشاندن غبارهاى فتنه و ناكام ساختن دشمنان، موفق ساخت.

اقدام به تشكيل مجلس خبرگانِ سوم در انتخاباتى سالم و پرشور، از جمله توفيقات بزرگى است كه خداوند متعال به اين ملتِ مؤمن و مقاوم و رشيد، عنايت فرمود.

از آن‏جا كه جايگاه والاى اين مجلسِ معظّم در حفظ تداوم و سلامت نظام اسلامى، برتر از همه مجالس و مراكز تصميم‏گيرى در اين نظام است، دشمنان اسلام و ايران سعى خود را بر اين متمركز كرده بودند كه با تبليغات مسموم و شبهه افكنى‏هاى انبوه، اراده ملت ايران را در برگزارى با شكوه انتخاباتِ آن سست كنند و اين مجلس را از پشتوانه آراى مردم، محروم سازند.

آن‏چه به بركت هدايت الهى و بيدارى و عزم مردمى اتفاق افتاد، دشمنان اسلام و در رأس همه، دستگاه سياسى و تبليغاتى استكبار و به‏خصوص آمريكا را با واقعيتى كه به كام آنان تلخ است، مواجه ساخت. آنها كه با بذل پول‏هاى گزاف و تلاش پرخرج تبليغاتى خود سعى داشتند نظام سياسى، مترقى و انقلابى اسلام را با حكومت‏هاى مرتجع ساخته و دست نشانده سياست‏هاى استكبارى مقايسه كنند و با ترفندهاى تبليغاتى، دموكراسى‏هاى دروغين و مبتنى بر نيرنگ و وعد و وعيد را به رخ ملت ايران بكشند و حاكميت دين و قانون را استبداد معرفى كنند، به چشم خود شاهد استقبال و حضور انبوه مردمى بودند كه در انتخابات خبرگان شركت كردند و گمانه‏ زنى‏هاى آنان را در باره عدم استقبال مردم از انتخاباتى كه به امور روز مره ارتباط ندارد، باطل ساختند.

ملت ايران با حضور خود در انتخابات خبرگان نشان داد كه تحت تأثير تبليغات استكبارى دشمنانى كه هنوز هوس بر روى كار آوردن حكومتى دست نشانده و گوش به‏فرمان در كشور ما را از سر خارج نكرده‏اند، قرار نمى‏گيرد و تلاش آنان و ايادى مزدور با هم‏فكران غافل و فريب خورده‏شان را با عزم و بيدارى و دورانديشى خود نقش بر آب مى‏سازد.

وظيفه حساس مجلس خبرگان كه عبارت از حفظ و استمرار بخشيدن رهبرى دينى و انقلابى است با اين حضور آگاهانه مردمى، بسى سنگين و خطير است.

اين مجلس در اين دوره نيز بحمدالله مجمع گروهى از فضلا و علما و مجتهدين آگاه و متعهد است و اميد و انتظار مى‏رود كه وظايف مهمى را كه قانون اساسى بر عهده آنان نهاده است، در لحظه خطيرى كه هر روز و هر ساعت مى‏بايد مترصد آن بود، با امانت و شجاعت و اخلاص به انجام برساند.

تعيين رهبر حائز صلاحيت و نيز تشخيص ناتوانى يا عدم صلاحيت وى وظيفه بزرگ و بى بديلى است كه اعضاى اين مجلس محترم، بر دوش گرفتن آن را با خداى عليم و قدير و با ملت ايران پيمان بسته‏اند و سزاست كه همه ايمان و تقوا و آگاهى و اخلاص خود را در خدمت آن قرار دهند.

استقرار حكومت اسلامى در ايران به دست مردم و دفاع شجاعانه و فداكارانه آنان از اين نظام در لحظات خطير و در هنگامه دشمنى‏هاى سهمگين و هم‏چنين حركات بيدارى مسلمين در سراسر جهان اسلام، كه همه موجب سراسيمگى و ناكامى طراحان توطئه‏هاى شوم عليه جمهورى اسلامى شده است، در نهايت آنان را به اين نتيجه رسانيده كه براى توفيق در اهداف شيطانى خود، هيچ راهى به جز سست كردن ايمان مردم، مخدوش كردن وحدت و همدلى ملت و تبليغ بر ضد شعارهاى شورآفرين و وحدت‏بخش مردم كه برخاسته از متن ايمان آنان و محصول درس‏هاى جاودانه امام راحلِ كبير آنان است، وجود ندارد امروز بيشترين تلاش سياسى و تبليغى دشمن با شيوه‏هاى پيچيده و موذيانه، متوجه اين سرمايه‏هاى معنوى ملت ايران است كه او را در مقاطع بسيار سخت در بيست سال گذشته، قادر ساخته كه خطرات را از خود و كشورش دور كند.

دشمن با توطئه‏هاى گوناگونى كه در فكر خلع سلاح ملت ايران است، هر يك از اركان و مراكز نظام اسلامى كه نقش و تأثير بيشترى در حفظ ايمان مردم، در حفظ اتحاد ملت، در پاسدارى از ارزش‏ها و شعارهاى آگاهى بخش و شورآفرين داشته باشد، در معرض كينه و بغض بيشتر و آماج دشمنى‏هاى ناجوان‏مردانه‏تر آنان قرار مى‏گيرد. هدف‏گيرى نظرات و درس‏هاى حكيمانه امام راحل و شعارها و پرچم‏هاى راهنمايى كه آن يگانه دوران در راه اين

ملت بزرگ برافراشته بود بخشى از همين نقشه شوم است. هم‏چنان‏كه جمع عده و عُده براى تحريف يا تشكيك در اصل ولايت فقيه كه پايه اصلى اين بناى شامخ و به معناى حاكميت دين و تقوا بر زندگى اجتماعى يك ملت است، از همين انگيزه شيطانى و سلطه‏جويانه منشأ مى‏گيرد. در دنيايى كه حكومت‏ها مظهر استكبار و زورگويى و بى‏عدالتى و مادى‏گرايى و بى‏تقوايى‏اند، نظام اسلامى مفتخر است كه شعار حاكميت تقوا و معنويت مى‏دهد و حكومت را نه سلطه خودسرانه يا رياست مبتنى بر نيرنگ و ظاهرسازى، كه ولايت و محبت و پيوند قلبى و ايمانى مى‏داند و به جاى همه معيارهاى رايج از قبيل زور و پول و تبليغ دروغ، فقاهت و عدالت را معيار حاكم مى‏شناسد.

اين اوج قله نظام مطلوب اسلامى است كه هر يك از آحاد ملت اسلامى در هر كجاى جهان، هرگاه بتواند آن را به درستى ببيند و بشناسد، دل در گرو آن خواهد داشت.

و اين همان راه روشنى است كه مى‏تواند جامعه اسلامى را به استقلال و آزادى و رفاه مادى و عزت جهانى برساند. منشور اصلى جمهورى اسلامى كه قانون اساسى مترقى و جامع ماست، با توزيعِ صحيح و منطقى و عادلانه قدرت در ميان اركانى كه معيارهاى اسلامى در تشكيل آن به كار گرفته شده و با ايجاد پيوندى دينى و عاطفى ميان مردم با مسئولان كشور، تازه‏ترين سخن را در فلسفه سياسى به ميدان آورده و نظام‏هاى متكى به سلاح كودتاگران، يا سرمايه‏هاى حرام كمپانى داران، يا وراثت نامعقول و نامشروع پادشاهان را در برابر سؤال‏هاى بى پاسخ قرار داده است. بى‏خبران غافل با سرسپردگان خائنى كه اين نظام الهى و مردمى را طبق دل ‏خواه دشمنان توصيف مى‏كنند، بايد بدانند كه اركان رفيع اين نظام از پشتوانه دست قدرت الهى و حمايت صميمانه مردمى برخوردار است. حضور مردم در انتخابات متعدد در طول بيست سال گذشته كه بيستمين آن در روزهاى آينده به حول و قوه الهى واقع خواهد شد و حضور آنان در همه عرصه‏هايى كه به مجاهدت ملى نياز افتاده است و عبور اين جمهورى مقتدر و مظلوم از همه موانعى كه ستم‏گران ناكام در سر راهش نهاده بودند، دليل واضحى بر تأييد الهى و اراده ذات اقدس احديت، جلّ و علا، از اين نظام و از مردمى است كه براى حاكميت دين خدا از همه موجودى خويش مايه گذاشته‏اند و تا تمسك به اسلام و قرآن هست، همين تأييد و حمايت خواهد بود إن شاء الله.

(وَ لا تَهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْاَعْلَونَ إنْ كُنْتُم مُؤمِنينَ)

و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته‏

سيد على خامنه ‏اى‏
77/12/3