یکشنبه، 10 فروردین 1399 / 2020 March 29
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه هجدهمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»

    بسم الله الرحمن الرحيم
    بيانيه هجدهمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»
 امت وفادار و بزرگوار ايران اسلامى!
 مجلس خبرگان رهبرى، ضمن تبريك دهه كرامت به ويژه ولادت با سعادت حضرت على بن موسى الرضا«عليه آلاف التحية و الثناء» و تقدير و تشكر از حضور باشكوه شما مردم مؤمن در راهپيمايى روز قدس، در پايان هجدهمين اجلاس دوره چهارم، پس از بحث و تبادل نظر پيرامون اهم مباحث داخلى و بين ‏المللى، نكات زير را مورد تأكيد قرار مى‏دهد:
 1. ولايت فقيه، محكم‏ ترين سدى است كه در عصر غيبت همواره در مقابل تهاجم استكبار ايستادگى كرده است؛ از فتواى تحريم تنباكو گرفته تا فتاواى جهاديه فقهاى عظام شيعه و نهضت مشروطيت و قيام حضرت امام خمينى «قدس سره» در برابر رژيم طاغوت پهلوى و استقرار نظام اسلامى و زعامت رهبر معظم انقلاب حضرت آية الله خامنه ‏اى «مدظله العالى» در برابر توطئه ‏ها و فتنه ‏هاى داخلى و خارجى و حفظ «اسلاميت» و «جمهوريت» نظام، مجلس خبرگان رهبرى بيعت مجدد خود با ولايت فقيه و آرمانهاى والاى بنيانگذار انقلاب اسلامى را اعلام مى‏دارد.
 2. امت فهيم ايران به حول و قوه الهى خود را براى برگزارى پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبرى و دهمين انتخابات مجلس شوراى اسلامى در اسفندماه آماده مى‏كند تا با حضور حماسى خود برگى ديگر از دوران پرفراز و نشيب انقلاب اسلامى را ورق زند. مجلس خبرگان رهبرى از آحاد ملت انتظار دارد پرشورتر از گذشته در صحنه اين دو انتخاب مهم و سرنوشت‏ساز حضور يابند و با حفظ انسجام، هبستگى و هوشيارى و سالم نگاه‏داشتن فضاى جامعه و پرهيز از تفرقه، نمايندگانى متعهد به قانون اساسى و ارزشهاى اسلامى، ملتزم به ولايت فقيه، عالم و متخصص، با تقوا و شجاع و مدافع حقوق محرومان را انتخاب نمايند. ما ضمن تقدير از تلاشهاى همه دست‏اندركاران امر انتخابات، از شوراى محترم نگهبان مى‏خواهيم كه با اعمال نظارت استصوابى در راستاى صيانت از شرع مقدس و قانون اساسى، در بررسى صلاحيت‏ ها دقت لازم را به عمل آورند.
 3. ضمن تقدير از زحمات دولت در كاهش تورم، اجراى طرح تحول سلامت، برنامه‏ ريزى براى ادامه حركت علمى كشور، تلاش براى مديريت مصرف آب و غيره با گراميداشت ياد و خاطره دولتمردان شهيد؛ رجايى و باهنر، از رئيس جمهور محترم و مسؤولان نظام اسلامى مى‏خواهيم نسبت به حفظ، صيانت و تعميق فرهنگ اسلامى - ايرانى، تقويت هويت ملى و انقلابى، پاسدارى از فرهنگ ايثار، شهادت، حجاب و عفاف، ترويج ارزشها، اهتمام به قانون امر به معروف و نهى از منكر و بيان صريح مواضع انقلابى، تلاش كنند و با رصد توطئه‏ هاى دشمنان كه فرهنگ اسلامى را نشانه رفته‏اند، مراقب برخى حركت‏ هاى آشكار و پنهان داخلى و خارجى بوده و با سالم ‏سازى فضاى فرهنگى، مديريت عرصه فرهنگ بر مبناى اصول و شعارهاى امام و انقلاب و عرضه محتواى غنى دينى و ملى، مانع گسترش فرهنگ پليد استكبارى و استعمارى در جامعه شوند.
 4. از مسؤولان مى‏خواهيم با تكيه بر شعار «ما مى‏توانيم» و اتكاء به توانمنديهاى داخلى، نسبت به حمايت از بخش خصوصى، توليد كنندگان و صنعتگران داخلى، شركت هاى دانش ‏بنيان، كاهش وابستگى بودجه كشور به نفت، تلاش براى كاهش فاصله طبقاتى و جلوگيرى از ورود كالاهاى قاچاق، تشريفاتى و تجملاتى و نيز كالاهايى كه مشابه داخلى دارند اهتمام ويژه داشته باشند و با نظارت لازم براى بهبود كيفيت اقلام داخلى اقدام كنند و با توسعه نظارت و تعميق آن و برخورد سريع، قاطع و بى‏تبعيض با متخلفان اقتصادى، راه شكل‏گيرى تخلفات بعدى را ببندند. همچنين در روند حركت عمومى كشور، تداوم خصومت دشمنان، هوشيارى در مقابل رخنه و نفوذ بيگانگان، پرهيز از حاشيه ‏سازى، حفظ ارزشها و مبانى امام و انقلاب اسلامى و آمادگى و هوشيارى همه‏جانبه در مقابله با استكبار جهانى به ويژه شيطان بزرگ و رژيم غاصب اسرائيل، برنامه‏ريزى براى رشد و توسعه نهادهاى دانش ‏بنيان و حفظ و تقويت شتاب علمى و بهره‏ورى و به كارگيرى نيروها و سرمايه‏ هاى عظيم انسانى و ايجاد زمينه ‏هاى كسب و كار و اشتغال مناسب براى آنان به ويژه متخصصان و نخبگان، توجه به عدالت در مسير پيشرفت، مديريت جدى بازرگانى خارجى و تدوين برنامه‏اى منسجم و زمان ‏بندى شده براى تحقق اقتصاد مقاومتى بايد مورد توجه كامل مسؤولان قرار داشته باشند.
 5. با قدردانى از تلاشهاى تيم مذاكره كننده هسته‏ اى از شوراى عالى امنيت ملى و نمايندگان محترم مجلس شوراى اسلامى مى‏خواهيم تا با حفظ وفاق ملى و دقت نظر در مفاد »برجام«، رعايت اصول قانون اساسى و خط قرمزهاى نظام، رهنمودهاى مقام معظم رهبرى و مصالح عاليه كشور را سرلوحه كار خود قرار دهند تا علاوه بر حفظ دستآوردهاى علمى و فنآورى صلح ‏آميز هسته ‏اى، جلوى هرگونه فريبكارى، زياده ‏خواهى و سوء استفاده احتمالى از سوى آمريكا و هم‏پيمانانش گرفته شود.
 6. در سال «همدلى و همزبانى ملت و دولت» بر تقويت قواى سه‏ گانه تأكيد مى‏كنيم و تضعيف هر يك از اركان حاكميت را از سوى مسؤولان و جريانات سياسى، بر خلاف مصالح عمومى جامعه و موجب نفوذ دشمنان مى‏دانيم. مجلس، قوه قضائيه، شوراى نگهبان و ساير نهادها، خود را تابع ولى فقيه دانسته، در چارچوب سياست‏ها و رهنمودهاى مقام معظم رهبرى حركت نموده و خود را در قبال پاسخگويى به پيشگاه الهى و مطالبات مردم مسؤول مى‏دانند.
 7. با توجه به روحيه ضد استعمارى ملت بزرگ ايران در طول تاريخ و بزرگداشت روز مبارزه با استعمار، ضمن تقبيح توطئه ‏هاى شوم مستكبران و اذناب آنان جهت تجزيه كشورهاى اسلامى به ويژه جنايت دولت سعودى در حمله به مردم بى‏دفاع و مظلوم يمن و كمك به جنايتكاران تكفيرى براى كشتار مسلمانان و ايجاد ناامنى در كشورهاى فلسطين، عراق، سوريه، بحرين و يمن از حافظان امنيت جمهورى اسلامى قدردانى كرده، امنيت و آرامش كشورهاى مظلوم منطقه را از خداوند متعال مسئلت مى‏نماييم.
 8. با تأكيد بر حج ابراهيمى و عمل به رهنمودهاى امام راحل و مقام معظم رهبرى از حاجيان بيت الله الحرام مى‏خواهيم ضمن اغتنام اين فرصت عظيم، علاوه بر تلاش براى انجام صحيح مناسك و اعمال عبادى حج بر روح حقيقى و معنوى حاكم بر اين اعمال، توجه بيشترى داشته و با حفظ وحدت، برائت خود را از مشركان و مستكبران جهان اعلام دارند.
 9. در آستانه سال تحصيلى و بازگشايى مدارس، حوزه‏ها، دانشگاهها و مراكز آموزشى بر رشد و توسعه علمى و عملى و كسب فضائل اخلاقى و اسلامى دانش ‏آموزان، طلاب و دانشجويان و تقويت باورهاى دينى و انقلابى و ايجاد بسترهاى تعالى آنان از سوى مسؤولان، اساتيد و معلمان عزيز تأكيد نموده، از زحمات و تلاشهاى اين عزيزان قدردانى مى‏كنيم.
 در پايان ضمن آرزوى علو درجات براى روح ملكوتى حضرت امام خمينى »قدس سره« و شهداى والامقام انقلاب اسلامى، توفيقات روزافزون و سلامتى مقام معظم رهبرى؛ حضرت آية الله خامنه ‏اى «مدظله العالى» را از خداوند متعال مسئلت داريم.
    والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*