سه شنبه، 19 فروردین 1399 / 2020 April 7
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه ى هشتمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى دوم
بيانيه ى هشتمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى دوم


13 بهمن 1376

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

انقلاب اسلامى، در جهان ظلمانى، نويد حاكميت الهى را براى مسلمانان مظلوم به ارمغان آورد. فرهنگ و مبانى اين نهضت فراگير، بر اساس انديشه هاى تابناك فقيهى وارسته از دودمان پاك نبوى (صلی الله علیه و آله و سلم) شكل گرفت كه پايه گذار نظامى نوين در معادلات جهان گرديد.

ملّت بزرگ ايران، طى سال ها مبارزه ى سرسختانه با رژيم طاغوت، سرانجام، در دهه ى مبارك فجر، شاهد فرو ريختن پايه هاى قدرت اهريمنى و تحقّق آرزوى ديرينه ى حاكميت ارزش هاى الهى و پايه گذارى حكومت اسلامى در ايران گرديد.

مجلس خبرگان رهبرى، متشكل از نمايندگان و برگزيدگان ملّت ايران، ضمن تبريك نوزدهمين سالگرد پيروزى انقلاب اسلامى، تقارن اين ايّام فرخنده با برگزارى هشتمين اجلاس دوره ى دوم مجلس خبرگان، در جوار مرقد مطهر ثامن الحجج، حضرت على بن موسى الرضا، سلام الله عليه، را به فال نيك گرفته و اميدواريم كه اين انقلاب بزرگ ـ كه بر اساس تفكّر اسلام ناب محمّدى صلوات حاضران و با مجاهدت بى نظير ملّت عظيم الشأن ايران و رهبرى حضرت امام خمينى و با محوريت ولايت فقيه به پيروزى رسيد ـ هر روز،رشد و شكوفايى بيش ترى يابد.

ولايت فقيه، با ارزش ترين دستاورد انقلاب اسلامى و ميراث گران بهاى امام راحل (ره) يكى از مردمى ترين نظام هاى سياسى است كه طى دو دهه، كارايى خود را در عرصه هاى گوناگونِ مبارزه و سازندگى و در اداره ى كشور و مواجهه ى با مسائل جهانى، به منصه ى ظهور رساند و ملّت بزرگ ايران، با شناخت و درك اهميت حياتى اين محور و تكيه بر آن، ضمن حفظ اصول و ارزش ها و آرمان ها، توانست وحدت و همبستگى و عزّت و اقتدار ملّى خود را در جبهه ى جهاد و صلح و سازندگى، به نمايش بگذارد.

دشمنان ما نيز با درك همين واقعيّت از بَدْوِ پيروزى انقلاب اسلامى، همواره با به كارگيرى شگردها و توطئه هاى گوناگون، به منظور مقابله با عامل و ضامن پيروزى انقلاب اسلامى، نظامِ ولايت فقيه را هدف قرار داده و هر روز با شيوه اى، به مقابله با اصل و مبانى آن مى پردازد.

مردم مسلمان ايران، با هوشيارى و آگاهى، ضمن دفاع از اصل مترقى ولايت فقيه و رهبرىِ انقلاب اسلامى، نقشه هاى شوم استكبار جهانى و ايادى آن ها را نقش برآب خواهند كرد.

حضرت آية الله خامنه اى، فرزند روحانى و خلف صالح امام عزيز، در دفاع از اسلام و آرمان هاى اسلامى نظام جمهورى اسلامى و استكبارستيزى، مردم گرايى و حمايت از مستضعفان و استقرار عدالت اجتماعى و اهتمام به امر سازندگى و تعالى كشور و ده ها خصوصيت ديگرِ روحى و معنوى بوده و آثار و بركات رهبرى و زعامت ايشان، طىِّ سال هاى گذشته و توفيقات به دست آمده در صحنه هاى سياست خارجى و مسائل داخلى و حفظ آرامش و امنيت و توسعه در سطحى وسيع و بى سابقه و در شرايط بحرانى كشور، رشد و اقتدار و توان مندى نيروهاى مسلَّح، تحت فرماندهى معظّم له، برگزارى موفّق هشتمين اجلاس سران كنفرانس اسلامى، از جلوه هاى بارز كارامدى نظام جمهورى اسلامى در عرصه هاى بين المللى و در جهان اسلام است .

ما، ضمن تشكّر و قدردانى از هوشيارى نمايندگان مجلس خبرگانِ اوّل، به خاطر اين انتخاب كه با هدايت الهى و ارشادهاى امام خمينى و درايت خبرگان محترم، تحقق يافت، خاطر نشان مى سازيم كه حفظ نظام مقدّس جمهورى اسلامى ايران و پاسدارى از دستاوردهاى آن، تنها با حفظ محوريّت ولايت فقيه و مشاركت همه جانبه ى مردمى فداكار و وحدت و همبستگى ملّى امكان پذير خواهد بود.

مجلس خبرگان

13 بهمن 1376

نسخه PDF

حجم: 295KB
ارسال نظر
نویسنده
متن
*