منوی اصلی

ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری حضوری است

تاریخ انتشار: 1402/08/14    
ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری حضوری است
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری به صورت حضوری انجام می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، سید محمد تقی شاهچراغی صبح یکشنبه همزمان با اعلام آغاز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری افزود: ثبت نام مجلس شورای اسلامی غیرحضوری بود اما ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حضوری است.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: پیش بینی ها هم در فرمانداری قم انجام شده است زیرا بخشی از نمایندگان محترم خبرگان به واسطه وجود حوزه های علمیه در قم حضور دارند؛ همچنین در ستاد انتخابات وزارت کشور و همه فرمانداری های سراسر کشور پیش بینی ها صورت گرفته است.

شاهچراغی ادامه داد: هم خود آقایان (داوطلبان) به صورت حضوری (برای ثبت نام) می توانند حضور یابند و هم نمایندگانی که به شکل مکتوب به فرمانداری ها یا ستاد انتخابات وزارت کشور، معرفی شده باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اطلاع رسانی های قبلی انجام شده، نیازمندی هایی که داوطلبان محترم باید به همراه داشته باشند از قبل اعلام شده؛ فرمی در اختیار قرار گرفته و در سامانه بارگزاری شده است که عمدتا اطلاعات شخصی است و از داوطلبان محترم خبرگان، سوابق علمی، فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خواسته شده است.

ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح یکشنبه آغاز شد و تا ساعت ۱۸ شنبه ۲۰ آبان ماه ادامه دارد.

داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا توسط نماینده خود که به صورت کتبی و رسمی معرفی شده باشد، می ­توانند در روزهای مذکور جمعاً به مدت ۷ روز از ساعت ۰۸:۰۰ صبح لغایت ۱۸:۰۰ به فرمانداری مرکز استان و یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه­ اصل شناسنامه عکس دار ، اصل کارت ملی ، اصل مدرک سطح چهارحوزه و دو قطعه عکس ۴×۶ ،ضمن تکمیل پرسشنامه­ اعلام داوطلبی، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

سن داوطلبان مجلس خبرگان رهبری به هنگام ثبت نام باید حداقل ۴۰ سال تمام باشد.   

براساس ماده ۳ قانون انتخابات خبرگان، نمایندگان برای مدت هشت سال، انتخاب می‌‏شوند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری:
نظرات
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323