منوی اصلی

تاکید آیت‌الله جنتی بر شناخت صحیح و معرفی ابعاد شخصیتی امام علی (ع)

تاریخ انتشار: 1402/11/04    
تاکید آیت‌الله جنتی بر شناخت صحیح و معرفی ابعاد شخصیتی امام علی (ع)
آیت الله جنتی: شناخت صحیح و معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی (ع) از جمله مهم‌ترین وظایف علاقه‌مندان ایشان است /

جهان نیازمند رجوع به سیره عادلانه علوی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲) این شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: این عید باعظمت را به همه رهروان راه آزادگی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم توفیق شناخت و پیروی از ایشان را به همه ما عنایت فرماید.

وی خاطرنشان کرد: شناخت صحیح و معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی (ع) از جمله مهم‌ترین وظایف علاقه‌مندان ایشان است. محبت ما نسبت به امیرالمومنین (ع) باید در رفتار فردی و اجتماعی‌مان نمود داشته باشد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه حضرت علی (ع) معیار سنجش حقانیت است، عنوان کرد: با تعیین نسبت افراد و جوامع با سیره علوی، می‌توان جبهه حق را از جبهه باطل تشخیص داد. درمان درد‌های جهان آشفته امروز که تحت تاثیر معادلات ظالمانه قدرت‌های استکباری است رجوع به سیره عادلانه علوی می‌باشد که بر مبنای معارف ناب اسلامی شکل گرفته است.

رئیس مجلس خبرگان همچنین بیان داشت: اعترافات پرشمار دشمنان حضرت علی (ع) به فضایل آن حضرت وظایف دوستان آن حضرت برای تبیین شخصیت ایشان را سنگین‌تر می‌کند.

وی در خصوص ایام اعتکاف نیز گفت: خوشا به سعادت آنان که از نعمت ارزشمند خلوت عارفانه با خداوند مهربان بهره‌مند می‌شوند و جان خود را در زلال عبادت شست‌وشو می‌دهند و طراوت می‌بخشند. امیدواریم این ضیافت عاشقانه گوارای وجودشان باشد و همگان را از دعای خیر خویش محروم نسازند.

اشتراک گذاری:
نظرات
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323