منوی اصلی

آیت الله حسینی اشکوری: شریعت در پی بهبودی و بهروزی جامعه انسانی است

تاریخ انتشار: 1402/12/15    
آیت الله حسینی اشکوری: شریعت در پی بهبودی و بهروزی جامعه انسانی است
آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری هدف شریعت را بهبودی و بهروزی جامعه انسانی دانست.
 
آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری هدف شریعت را بهبودی و بهروزی جامعه انسانی دانست.

آیت الله حسینی اشکوری، نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری هدف شریعت را بهبودی و بهروزی جامعه انسانی دانست.
وی افزود این امر در صورتی محقق می شود که دین از منابع صحیح دریافت شود.
آیت الله حسینی اشکوری؛ نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری که به عنوان ناطق سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم سخن گفت با اشاره به این که در طول تاریخ و به ویژه این چهار دهه اخیر و دوران انقلاب با تحریف و تبلیغات سوء و بی انصافی فراوان رو به رو هستیم و به طور طبیعی تبلیغات بی اثر نیست افزود: دشمنان برای رسیدن به اهداف خود از هیچ نیرنگی دریغ نمی ورزند و چون اساس انقلاب و پایه نظام و علت محدثه و مبقیه آن را در تدیّن و التزام به اصول اخلاقی و باورهای دینی و اعتماد به شخصیت ها می دانند لذا دین، اعتقادات، اخلاق، قداست و معنویت و همه امور وابسته به آن را نشانه گرفته و مورد هجوم قرار داده اند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حرمت شکنی و اهانت دشمنان به مقدسات دینی و شخصیت های برجسته دینی و ملی و نمادهای مذهبی و ملی افزود: در این راستا از اختلاف مذاهب و تنوع قومیت­ها و دیدگاههای سیاسی و مشکلات اقلیمی و خشکسالی و کم آبی و مشکلات معیشتی و خطاها و اشتباهات بعضی از مسئولین و وابستگان آنان و کمبودها و شرائط تحریم و بعضی از تصریحات و مصاحبه ها و نوشتارها از همه و همه بهره برده و با نشر اکاذیب و تلفیق دروغ و راست و بروز بعضی از اتفاقات ناهنجار، درصدد هنجارشکنی و سلب اعتماد عمومی و مخدوش ساختن وحدت ملی بر آمده اند و همراه با دشمنان بیگانه تمام توان خود را بکار گرفته اند، ولی بحول الله و قوته راه به جایی نبرده و نخواهند برد «یریدون أن یطفئوا نورالله بأفواههم و یأبی الله ألا ان یتم نوره ولو کره الکافرون».

آیت الله حسینی اشکوری در ادامه یکی از حربه های دشمنان را تحریک حس نژادپرستانه و بیگانه قلمداد نمودن آیین و شریعت دانست و افزود: خداوند متعال خالق همه هستی، شریعت را برای جامعه بشریت و هدایت تشریعی او در کنار فطرت و غریزه و عقل و اندیشه که وسیله و ابزار هدایت تکوینی اوست قرار داده است، تجربه های مادی بشر بعنوان دستآورد برای همه انسانهاست بخصوص انسانهای مومن «الحکمة ضاله المؤمن، اخذها حیثما وجدها».
وی افزود: شریعت در پی بهبودی و بهروزی بشر و جامعه انسانیت است و شریعت، آیین زندگی در دو جهان است. البته در صورت دریافت درست آن از منابع صحیح بی غل و غش و چون قرآن کریم «إنَّ هذا القرآن یهدی للّتی هی اقوم و یبشرُ المؤمنینَ الّذینَ یعملون الصالحات أنّ لهم اجراً کبیراً» خداوند متعال با صراحت تمام می فرماید: «قل فأتوا بکتابٍ من عند الله هو اهدی منهما اتبعه إن کنتم صادقین».
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در خاتمه با تأکید بر این که در هر نقطه ای اند عالم علم و دانش وجود داشته باشد که در خدمت به جامعه باشد، آن علم مورد حمایت دین است و هر کجا انصاف، عدالت، انسانیت، اخلاق، رحم، مروت و امداد رسانی ناشی از عاطفه و غریزه انسانی باشد، اسلامی و مطلوب است و هر کجا ظلم، تجاوز، جهل، انحراف، عقب ماندگی اجحاف و سستی و نادانی باشد اهریمنی و شیطانی و بر خلاف شریعت است.

 
اشتراک گذاری:
نظرات
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323