منوی اصلی

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز: نسل جوان باید با مفاهیم اصیل انقلاب اسلامی آشنایی عمیق پیدا کنند.

تاریخ انتشار: 1402/12/16    
حجت الاسلام و المسلمین دیرباز: نسل جوان باید با مفاهیم اصیل انقلاب اسلامی آشنایی عمیق پیدا کنند.


حجت الاسلام و المسلمین دیرباز نماینده  آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: متولدین دهه های 50 و 60 با مفاهیم اصیل انقلاب اسلامی آشنا هستند و ضرورت دارد نسل جوان متولد دو ـ سه دهه اخیر نیز با این مفاهیم آشنایی عمیق پیدا کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین دیرباز دیگر ناطق سیزدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری در سخنانی گفت: با قدردانی از حضور پرشور و حماسی مردم، به ویژه مردم آذربایجان غربی در انتخابات 11 اسفندماه، نسبت به فعالیت مجموعه های مختلف در عرصه جهاد تبیین پیشنهاداتی دارم و امیدوارم دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با همکاری و حمایت از این مجموعه­ها که در راستای پاسخگویی به شبهات مطرح درباره نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند زمینه جهت دهی صحیح این تلاش ها را فراهم نماید.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: متولدین دهه های 50 و 60 با مفاهیم اصیل انقلاب اسلامی مانند استقلال، جمهوری اسلامی، ارزش های اخلاقی و تمدن نوین اسلامی آشنا هستند، اما ضرورت دارد متولدین دهه های بعد که نسل جوان را تشکیل می دهند نیز با این مفاهیم آشنایی عمیق پیدا کنند و لازمه این امر آن است که گروه های مؤثر بر افکار عمومی از جمله علما و خبرگان نسبت به این امر احساس مسئولیت کنند و برای آن برنامه داشته باشند.
وی سپس با اشاره به اینکه بخش هایی از جامعه با نقش، جایگاه، وظایف و عملکرد مجلس خبرگان رهبری آشنا نیستند بر لزوم چاره اندیشی برای رفع این ایراد تأکید کرد و پیشنهادهایی در این زمینه به شرح زیر مطرح کرد:
1. حضور اعضای مجلس خبرگان رهبری در جلسات شورای اداری استانها
2. حضور اعضای مجلس خبرگان رهبری در شورای فرهنگ عمومی استانها
3. ارتباط اعضای مجلس خبرگان رهبری با مجمع نمایندگان استانها
4. انعکاس فعالیت های اعضای مجلس خبرگان رهبری توسط رسانه ها؛ به ویژه رسانه ملی
5. اطلاع رسانی گسترده از فعالیت های مجلس خبرگان رهبری و کمیسیونهای آن و انتشار کارنامه هشت ساله این مجلس.

 
اشتراک گذاری:
نظرات
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323