منوی اصلی

نطق پیش از دستور نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری

تاریخ انتشار: 1403/03/01    
نطق پیش از دستور نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی فر با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور انقلابی و مردمی آیت الله رئیسی و هیئت همراه، شهادت این شهیدان خدمت را تسلیت گفت.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی فر با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور انقلابی و مردمی آیت الله رئیسی و هیئت همراه، شهادت این شهیدان خدمت را تسلیت گفت.
نماینده تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به ساختار نظام ولایی گفت: لازم است طراحی و مهندسی ساختار نظام متناسب با محتوای ولایت باشد؛ هم اکنون تناسبی بین ساختار و محتوای نظام ولایی دیده نمی شود.
وی با اشاره به آیه شریفه «الذین ان مکنّاهم فی الارض اقاموا الصلوة» ابراز داشت: اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و سایر فرائض دینی باید به نحوی در ساختار نظام دیده شود که هر مجموعه ای نسبت به اقامه این فرائض خود را وظیفه مند بداند و دیگران را به سوی این هدف فرا بخواند نه اینکه ما برای اقامه نماز یا فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیاز به سازمان یا نهاد یا ستاد داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی فر برای اصلاح وضعیت ساختار فرهنگی کشور گفت: چتر تربیتی باید طوری گسترده شود که همه سازمان ها و مؤسسات فرهنگی را در برگیرد به ویژه فرهنگ دینی در تمام جامعه و بین همه افراد در جایگاه های مختلف توسط نهاد گسترده تعلیم و تربیت با مفهوم عام جامعه شناختی آن نهادینه شود. در واقع ما باید به فکر طراحی ساختار متناسب با اهداف نظام باشیم؛ چرا که مطابق آیه شریفه «ان مکنّاهم فی الارض اقاموا الصلوة و آتوا الزکوة و امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر» ساختار سیاسی نظام باید مطابق با اهداف متعالی آن باشد.  
اشتراک گذاری:
نظرات
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323