منوی اصلی

سلامی، علی احمد

اعضای دوره ششماعضای چهارمین دورهاعضای پنجمین دوره

نام و نام خانوادگی: علی احمد سلامی(مولوی نذیر احمد)

نام پدر: علی ­محمد

زادگاه: دهستان کیشکور سرباز

سال تولد:1324شمسی

حوزه انتخابیه: سیستان و بلوچستان

 
سوابق علمی: تحصیلات مقدماتی حوزوی را در محضر اساتیدی همچون مولوی تاج ­محمد بزرگ­زاده در سرباز و همچنین مولوی مفتی محمد­ شفیع(مفتی اعظم پاکستان)، مولوی محمد­رفیع عثمانی، مولوی محمد­تقی عثمانی، مولوی شمس ­الحق و مولوی سبحان محمود تا پایان دوره خارج در دارالعلوم کراچی به اتمام رساند و بعد از آن برای تحصیلات دانشگاهی وارد دانشگاه کراچی و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ­ارشد در رشته اقتصاد شد. وی دارای تألیفاتی چون آثار، افکار و اندیشه های مودودی، ترجمه فقه الخلافه و تطورها، دورنمای حادثه کربلا، بانوان نمونه عصر پیامبر(ص) و صحابه(هدیه ای به خواهران و بانوان اسلام) و گفتگوی پیامبر با بانوان اسلام می باشد. وی در سال 89 به عنوان یکی از شخصیت های برتر تقریبی معرفی شد.
مسؤولیت­ ها و سوابق اجرایی: عضویت در شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه فقه و حقوق حنفی دانشگاه مذاهب اسلامی، مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در دوره چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری.
 
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323