منوی اصلی

کلانتری، علی اکبر

اعضای دوره ششماعضای پنجمین دوره

نام و نام خانوادگی: علی اکبر کلانتری

نام پدر: غلامعباس

زادگاه: مرودشت

سال تولد: 1341شمسی

حوزه انتخابیه: فارس


سوابق علمی: ورود به مدرسه علمیه آقاباباخان شیراز در سال 1359، عزیمت به حوزه قم در سال 1364 و حضور در درس حضرات آیات شیخ مصطفی اعتمادی، شیخ احمد پایانی، ستوده، جعفر سبحانی، وحید خراسانی و فاضل لنکرانی و نیز درس فلسفه اسلامی در محضر حضرات آیات ممدوحی و فیاضی و دو سال نیز در درس تفسیر آیتالله جوادی آملی. دریافت اجازه اجتهاد از حضرات آیات شیخ جعفر سبحانی، سیدمحمدباقر شیرازی و مرحوم شیخ اسماعیل مازندرانی. دارای مدرک دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه و سابقه تدریس در حوزه های علمیه شیراز و شهیدین قم و نیز دانشگاههای اصفهان و شیراز، همچنین تألیف حدود 15 عنوان کتاب که از جمله می توان به حکم ثانوی در تشریع اسلامی، فقه و پوشش بانوان، اسلام و الگوی مصرف، اسلام و کرامت انسانی اشاره کرد و نیز7 رساله و بیش از 30 عنوان مقاله در زمینه های مختلف که برخی از این آثار به عنوان پژوهش برتر یا کتاب سال حوزه حائز رتبه شدند.
مسؤولیت­ ها و سوابق اجرایی: مدیریت حوزه علمیه استان فارس، مدیریت مدرسه علمیه آقاباباخان، ریاست دانشکده الهیات و معارف دانشگاه شیراز، مؤسس مجتمع علوم قرآنی شیراز و مدیریت آن (تحت اشراف آیتالله مکارم شیرازی)، عضو هیئت مدیره بنیاد فارس شناسی، نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم.


 
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323