منوی اصلی

رازینی، علی

اعضای چهارمین دوره

زندگی نامه علی رازینی بدین شرح است:رزن از دیرباز به داشتن مردمانی متدین، سختکوش ولایی اشتهار داشته و بزرگمردانی چون آیت‌ا.. آخوند ملاعلی همدانی از روستای وفس، آیت‌ا... شهید دکتر مفتح از روستای کله‌سر، آیت‌ا... العظمی شوندی از روستای شوند و نهایتاً آیت‌ا... علی رازینی متولد روستای شاهنجرین (چانگرین) از شخصیت‌های مطرح و ممتاز دینی و از مراجع بزرگوار تقلید شیعیان برخاسته از رزن و پرورش یافته در مکتب خون قیام بوده‌اند. آیت‌ا... رازینی اگر چه زاده شاهنجرین بوده اما دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در روستای کوچک رازین واقع در چند کیلومتری شرق قروه‌درجزین در دامان خانواده‌ای متدین، متشرع و عالم پرور سپری کرده است.
این بزرگمرد که چه در سال‌های مبارزه و خفقان قبل از انقلاب و چه در کوران انقلاب و ربع قرن گذشته یکی از نزدک‌ترین و مورد وثوق‌ترین یاران حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای بوده و هست، به لحاظ ویژگی های اخلاقی، تربیتی و مکتبی از جمله معدود شخصیت‌هایی است که در دشوارترین شرایط، خطیرترین مناصب و مسؤولیت‌ها را پذیرفته و پیوسته با اتکال به خداوند و توکل و توسلی که زبانزد عام و خاص است دشوارترین آزمون‌ها را با سربلندی و موفقیت کامل پشت سر نهاده است.
آیت‌ا... علی رازینی 53 ساله که هنگام پیروزی انقلاب تنها 26 بهار را تجربه کرده بود بدون تردید در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نقش بسزایی داشته و از نظر شجاعت، جسارت، بی‌باکی و شهامت به اعتراف دوست و دشمن ماندگارترین و روشن‌ترین فراز کارنامه انقلابی خود را در تاریخ معاصر ایران رقم زده است.

این روحانی بزرگوار و ساده‌زیست که پیوسته یکی از شخصیت‌های مطرح و ممتاز نظام اسلامی بوده، امروز نیز پس از سالیان سال تصدی حساس‌ترین مشاغل نظام همچون طلبه‌ای جوان و در آغاز راه با اقتدا به رهبر و مرادخویش آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای زندگی ساده و بی‌پیرایه و ساده‌زیستی را بزرگ‌ترین افتخار زندگی خویش می‌داند و کسانی که از نزدیک با این عارف و سالک بزرگوار آشنایی و حشر و نشر دارند گواهی می‌دهند که منصب و مقام هرگز نتوانسته کوچک‌ترین خدشه و خللی به آموزه‌ها و اعتقادات دینی و آیینی او وارد سازد و آیت‌ا... علی زازینی امروز دقیقاً همان طلبه جوانی است که در اوج اختناق و خفقان ستم‌شاهی از این روستای استان به آن روستا می‌رفته و برای جوانان و نوجوانان کتاب‌های مذهبی و انقلابی به ارمغان می‌برده و در گوشه‌های مساجد و حسینیه‌ها زمزمه روح‌نواز آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی را در گوش‌ها و جان‌ها زمزمه می‌کرده است.
امروز بعد از گذشت 30 سال مردم روستاهای قادر خلج، دمق، پاینده، قروه‌درجزین، شاهنجرین، نوار، سایان، نظام آباد و روستانشینان اسدآبادی هنوز چهره مهربان و خندان آن طلبه جوان و جسور را در آیینه خاطرات خود محفوظ داشته‌اند و بسیارند شاگردان ساعی آن روزگار که امروز در مناصب بالای اجرایی، تقینی و قضایی خدمتگزار مردمند و کماکان به شاگردی و طلبگی استاد جوان و بی‌باک خویش افتخار می‌کنند.
اهم سوابق و مسؤولیت‌های فرهنگی آیت‌ا... رازینی
- جانباز و برادر دو شهید
- عضو شورای نمایندگان رهبری در دانشگاه‌های کشور با حکم مستقیم مقام معظم رهبری
- عضو هیأت امنای مرکز علوم اسلامی خواهران (جامعه الزهرا) با حکم معظم له
- عضو هیأت موسس دانشکده معارف وابسته به جامعه‌الزهرا
- یک دوره ریاست دانشکده علوم قضایی
- عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران
- عضو هیأت مؤسس دانشگاه پیام نور رزن، همدان

اهم سوابق و مسؤولیت‌های اداری و اجرایی آیت‌ا... رازینی

- ریاست کل دیوان عدالت اداری
- ریاست دادگاه ویژه روحانیت به حکم حضرت امام (رض) و تنفیذ مقام معظم رهبری
- معاونت اجرایی دیوان عالی کشور
- ریاست کل دادگستری استان تهران
- ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور
- ریاست دادگاه ویژه رسیدگی به تخلفات جنگ به حکم حضرت امام (رض)
ادامه دارد. نماینده خبرگان رهبری از استان همدان

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323