منوی اصلی

مدرسی یزدی، سید محمدرضا

اعضای دوره ششمکمیسیون اصل 107 و 109 قانون اساسىکمیسیون تحقیق موضوع اصل 111 قانون اساسىاعضای پنجمین دوره

نام و نام خانوادگی: سید محمدرضا مدرسی مصلی(یزدی)
نام پدر سید جواد

زادگاه: یزد

سال تولد: 1334شمسی

حوزه انتخابیه: خراسان رضوی


سوابق علمی: وی غالب ‌دروس ‌دوره ‌مقدمات ‌و بخشی ‌از دروس ‌سطح‌ را در محضر پدر خود آموخت و سال ‌۱۳۵۱ ‌به ‌قم ‌آمد و فقه و اصول را از محضر اساتید بزرگوار آیات صلواتی، سید ابوالفضل‌موسوی‌تبریزی، میرمحمدی، ستوده‌ و سبحانی فرا گرفت. وی ‌دروس ‌هیئت ‌و عرفان ‌را نزد آیتالله حسن‌زاده ‌آملی‌ ‌و در دروس ‌فلسفه ‌آیت‌الله شهید مطهری‌ و آیت‌الله جوادی ‌آملی ‌شرکت ‌جست‌. برای ‌فراگیری ‌دروس ‌خارج ‌فقه ‌و اصول ‌مدتی ‌در درس ‌مرحوم ‌آیت‌الله ‌شیخ‌کاظم ‌تبریزی ‌حضور یافت ‌و سالهای‌ متمادی ‌به‌ دروس ‌آیات‌عظام ‌وحید خراسانی‌و تبریزی ‌رفت‌؛ البته‌ از اساتید دیگری‌ همچون‌ مرحوم ‌آیت‌الله ‌حائری‌، مرحوم‌آیت‌الله‌ میرزا هاشم‌ آملی ‌و ‌آیت‌الله ‌بهجت ‌‌از جنبه‌های‌گوناگون ‌استفاده ‌کرد. بخشی از آثار ایشان عبارتند از: تشیع در تسنّن(که به زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو، اندونزیایی و سواحیلی ترجمه شده است)، مقدمه‌ای‌ بر نظام‌ مالیاتی‌ و بودجه‌ در اسلام، زکات‌ و خمس‌ در اسلام‌، مباحث‌ تولید، توزیع‌ و مصرف‌، فلسفه‌ی‌ اخلاق‌؛(ترجمه به زبان اردو)، مقالات‌ فقهی‌: در نه مجلّد؛(برخی به قلم وی و به زبان عربی است که به فارسی برگردانده شده است و بیشتر آن‌ها به صورت تقریرات دروس خارج می‌باشد)، بحثٌ‌ حولَ‌ القِیمی‌ و المثلی، ولایت فقیه، و مجلّداتی که در آستانه‌ انتشار یا تدوین و تحقیق می‌باشد.
مسؤولیت ­ها و سوابق اجرایی: عضو فقهای شورای نگهبان، عضویت در هیأت امنای بنیاد نخبگان، عضو جامعه‌ مدرّسین حوزه‌ علمیه‌ قم، نماینده دوره پنجم خبرگان رهبری.
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، نهادى است قانونى که زیر نظر هیأت رئیسه مجلس خبرگان، اداره می ‏شود و براى انجام مأموریت ‏ها و مسئولیت‏ ها و تنظیم امور مربوط به مجلس خبرگان، تشکیل می گردد. ادامه
مراکز مرتبط

- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
- پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
- مركز تحقيقات علمی حكومت اسلامى
- پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان
راه های ارتباطی / شبکه های اجتماعی

شماره های تماس: 02537741322
ایمیل: info@majleskhobregan.com
فکس: 02537741323